Автомобілем у Болгарію: вартість, маршрут, корисні поради.

olimp

Останнім часом побільшало туристів, що купують лише готелі та харчування, та бажають самостійно їхати на власному авто до Болгарії. У зв’язку з цим, ми вирішили написати в статті відповіді питання, які нам часто задають туристи – які документи потрібні, скільки дозволено завозити цигарок та алкоголю, вартість платних доріг та інші. Основними документами, які вам треба підготувати для подорожі будуть : водійські права міжнародного зразка, поліс страхування транспортного засобу –  “Green Card” (оформлюється у страховій компанії на 15 діб вартість для легкового авто категорії А – від 650 грн, нещодавно таку послугу стали надавати у Приватбанку, вартість полісу від 698грн), техпаспорт, та довіреність (якщо машина оформлена не на вас).

Перед початком подорожі, переконайтесь, що в автомобілі є вогнегасник з нормальним терміном придатності, аптечка з ліками (також зверніть увагу та термін придатності – не меньше ніж пів року з моменту запланованного виїзду з країни), аварійні стопи (трикутні знаки, пофарбовані світовідбиваючою фарбою), також накидка або жилет зі світовідбивними смужками на випадок аварій чи зупинки странспортного засобу у темну добу). На території Румунії заборонене тонування переднього та боковоих вікон, якщо не бажаєте знімати тонування, доведеться заплатити штраф. Також недопустимим є наявність у автомобілі пристрою “анти-радар”. Обов*язковою вимогою до номерного знаку є наявність позначки “ua”, за її відсутність, також доведеться сплатити штраф.

Проходження кордону також має певні нюанси. Запам*ятайте, що на Румунському кордоні з 7 по 8 ранку та вечора години передачи зміни, в ці години пунки пропуску закриті в обидва боки. Також, затримка у проходженні кордону буде у святкові та вихідні дні через велику кількість людей, що їдуть на ринки, до родичів, або на вихідні на відпочинок. Середня тривалість проходження кордону від 40 хв до 2 годин в одному пункті.

Для провозу до країн ЄС заборонені м*ясні та молочні продукти, виключення зробили лише для дитячого харчування. Якщо ви візьмете з собою кілька бутербродів, ніхто, звісно, їх забирати не буде, але, якщо ви плануєте довготривалу відпустку і придбали апартаменти без харчування, м*ясо, сири,яйця у великій кількості вам, скоріш за все, доведеться лишити прикордонникам. З собою можете взяти крупи, воду, спеції, макарони, солодощі. На місці вже придбати решту. Стосовно провозу алкоголю – на повнолітню особу дозволено провозити 1л міцного напою (горілка, віскі, тощо), або 2 пляшки вина, або 5 літрів пива, 40 цигарок  (2 пачки). З собою можете взяти ліки, що відпускаються без рецепту. Якщо маєте певні захворювання, що потребують системного лікування і необхідні ліки, які заборонені для вільного обігу, заздалегідь приготуйте рецепт від лікаря, квитанцію про купівлю препарату у аптеці, та діагноз (якщо буде потреба – показати прикордоннику).

Подорож до Болгарії відбувається транзитом через територію Румунії. Проїзд по території Румунії та Болгарії проходить по платним дорогам, тому необхідно буде купувати так звану ровін*єтку, вартість якої складає 3 евро на тиждень (7 діб), та 7 евро на 30 діб (ціна 2016 року). На спеціальном сайті придбати її можна онлайн –  https://www.roviniete.ro/ru. (оплата банківської картою віза/мастер кард) Заповніть усі поля, отриману на електронну пошту квитанцію роздрукуйте, та візьміть із собою. Якщо ви надаєте перевагу купівлі в реалі, то придбати ровін*єтку у Румунії можна на  поштових відділеннях, у деяких торгівельних центрах, великих супермаркетах, та зручніше всього на заправках. Купуючи ровін*єтку, переконайтеся, що оператор правильно ввів номер вашого авто, його тип, та тривалість дії ровін*єтки. Данні будуть занесені до комп*ютерної бази, але про всяк випадок  зберігайте квітанцію до завершення вашої подорожі. Зверніть увагу, що оплата здійснюється у Румунських леях. Для в*їзду на територію Болгарії також доведеться заплатити за він*єтку – 8 евро (15 лев) на 7 діб, та 15 евро за місяць (розраховується з дати купівлі). Придбати Болгарську він*єтку можна на всіх прикордонних пунктах, у спеціальних кіосках з написом “Road Charging Post”.

Вартість бензину у країнах Європи значно вище, ніж в Україні, тому рекомендуємо максимально заправити авто на заправках біля кордону.

Вартість палива на заправках Румунії (травень 2016):

Дизель – 0.96Є

98 – 1.20Є

А-95 – 1.05Є

Газ – 0.56Є

Вартість палива на заправках Болгарії:

Дизель – 0.99Є

98 – 1.11Є

А-95 – 0.99Є

Газ – 0.48Є

Середня швидкість руху по території Румунії становить 50-55 км/год, по Болгарії до 60 км/год. (участки дороги мають одну полосу руху, проходять по населеним пунктам, гірським серпантинам, та ін.). Використовуйте таку швидкість для розрахунку тривалості подорожі та зупинок для відпочинку, а також часу прибуття до кінцевого пункту.

На маршруті через Румунію доведеться заплатити наступні проїзди:

Міст Джурджу  -Русе – 3 евро в один бік (оплата у евро, при в*їзді)

Міст Фетешні-Чернаводе – 13 лей в один бік (~3 евро) оплата в леях

Паром у Сілістре – 32 лей (7евро) за легковий автомобіль, оплата тільки в леях. Пароми не великі (одночасно перевозять до 10 авто) застарілі, з високими бортами, якщо маєте авто з низької посадкою, можете пошкодити глушник, бампер, або все днище. Паром відправляється приблизно кожні три години, загрузка парому триває від 10 хв до 30 хв.

Загальна тривалість подорожі з урахуванням проходження кордону та переправ становить біля 22 – 32 годин (в залежності від курорту та міста відправлення із України). Рекомендуємо заздалегідь потурбуватися про місця відпочинку для водія на шляху до Болгарії. Для бюджетного відпочинку підійдуть кемпінги, де ви зможете зупинитися на спеціальному паркінгу з охороною, душем, туалетом, електрикою. Для більш комфортного – міні – готелі. Середня вартість кемпінгів від 8Є за машину, міні-готелів від 15Є за кімнату без харчування.

Бажаємо Вам гладких доріг та гарного відпочинку!

Якщо ви бажаєте замовити готель у Болгарії за найвигіднішою ціною, клікніть сюди щоб самостійно обрати готель чи тур сюди

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *