Новий аеропорт Стамбула: корисна інформація для туристів

Вас очикує пересадка в Стамбулі і ви не знаєте як не загубитися в новому аеровокзалі, ми йдемо до вас!

Новий аеропорт Стамбула був збудований у європейскому районі Arnavutköy, досить віддалено від історичної частина міста, а отже, швиденько мотнутися до міста, щоб подивитися цікаві пам’ятки буде проблематично. Наразі, в аеропорту працює тільки 2 зони – внутрішніх рейсів та міжнародних. Як зрозуміти в який аеропорт Стамбула ви прилітаєте, старий чи новий? По коду у вашому квитку. Код нового аеропорту – IST, кода аеропорту Ататюрк – ISL.

Якщо ви подоружєте з компанією Turkish airlines, то з літака ви попадаєте в середину терміналу через рукав, це значно економить час, коли у вас транзитний квиток. Для реєстрації на наступний рейс, вам доведеться пройтися, то ж, запасайтеся енергією та дійте швидко.

Паспортний контроль

Отже, зона паспортного контролю знаходиться справа, їх декілька – для виходу в місто перші дві, третя – для транзитних пасажирів. Для економії часу або якщо ви просто не можете швидко переміщатися, в терміналі розташовані “швидкі дорожки”. Всі позначки написані двома мовами – турецькою та англійською.

Стамбул аеропорт, зал прильоту, Стамбул, транзит

Перед проходженням паспортного контролю вам буде потрібно заповнити декларацію здоров’я. Там декілька пунктів, що стосуються вашого самопочуття та наявних симптомів, а також, треба буде вказати номер рейсу, яким прилетіли та інформацію  з закордонного паспорту.

Без заповнення цієї декларації ви не зможете пройти паспортний контроль. працівник прикордонної служби не прийме ваш паспорт, навіть якщо ви дуже поспішаєте, і вам все одно треба буде заповнювати форму і знову чекати в черзі. Якщо у вас коротка стиковка між рейсами і ви не будете вихожити з будівлі аеропорту, то декларацію можна незаповнювати.  паспортний контроль, аеропорт

Після проходження паспортного контролю та “обшуку”, ви попадаєте в центр терміналу під велике онлайн табло. На ньому вам буде потрібно знайти номер виходу “GATE” для посадки на наступний рейс, якщо подорожуєте транзитом. табло, аеропорт, Стамбул, розклад рейсів

Duty Free

В будівлі аеровокзалу ви знайдете кілька ресторанів, кафе та безліч крамниць, від вже звичного нам Duty free з традиційним набором алкоголю, солодощів та парфумів, до бутиків різноманітних брендів від люксового Louis Vuitton до бюджетного Waikiki.

Окрасою нового аеропорту є справжній східний базар, що розташувався на величезній площі і пропонує найрізноманітніші турецькі товари. Тут ви зможете придбати все, від килимів до посуду та домашньої консервації.східний базар, аеропорт

Інтернет

В аеропорту працює безкоштовний інтернет, для отримання доступу потрібно буде зареєструватися в мережі, ввести свій номер телефону та вставити код з повідомлення у поле форми. Термін дії одного коду – 60 хв. на 1 номер. Швидкості інтернету вистачить на дзвінки, відправку відео та фото. 

інтернет в аеропорту Стамбула

Транзит або вихід на посадку

Для виходу на посадку на наступний рейс або пошуку транзитного готелю вам доведеться скористатися ліфтом чи ескалатором у кінці терміналу (слідкуйте за позначками на табло).

Зліва від ескалатора ви зможете знайти стійку авіакомпанії Turkish Airlines, де вам зможуть допомогти з будь-якого питання. Справа від сходів – прохід до гейтів та транзитного готелю.

Turkish airlines

Транзитний готель Turkish Airlines

Tax Refund

Якщо ви не встояли перед гарним шопінгом у Туреччині, ви зможете оформити повернення Tax refund в терміналі нового аеропорту. Кіоск знаходиться на 2-му поверсі біля ескалатора. Зверніть увагу, всі речі, щодо яких ви плануєте оформити Tax free повинні мати етикетки та чеки з магазинів про їх придбання.tax free, повернення податків, аеропорт, стамбул

Транзитний готель

Вихід до платформи з транзитними шаттлами, що відвозять пасажирів у транзитний готель знаходиться на 0 поверсі. Спуск на ліфті, разом з представником компанії Turkish Airlines відбувається на ліфті з дотриманням безпечної дистанції. 

Найчастіше питання, яке можна почути від пасажирів “Скільки часу достатньо для трансферу в новому аеропорту Стамбула?”. Якщо ви добре орієнтуєтесь в інших аеропортах, 40-45 хвилин може бути мінімальним часом, за який ви встигнете пересісти на інший рейс. Але краще не ризикувати та купувати квитки з більшим проміжком часу між рейсами, аби ви точно встигли на наступний рейс та мали вдосталь часу погуляти новим аеропортом.

Бажаємо вам гарних та легких подорожей.

Більше цікавої інформації ви завжди зможете знайти на нашій сторінці на ФЕЙСБУК, підписуйтеся

Самостійний пошук турів до Стамбулу ось ТУТ

Як безпечно подорожувати літаком під час пандемії Covid-19 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *