ВІЗИ У БОЛГАРІЮ* 90 ДНІВ
ДОРОСЛІ ДІТИ ДО 18 років 65Є/ 5 робочих днів 45Є/ 5 робочих днів

*до розгляду не приймаються паспорти з відмітками ДНР/ЛНР

Нові правила отримання Шенгенської візи:

 З 23 червня 2015 в Україні вводиться так звана Візова інформаційна система. У зв’язку з цим значні зміни відбулися у процесі подачі документів для отримання Шенгенської візи.
Візова інформаційна система – це система обміну даних між державами-членами Шенгенської зони за короткостроковими візами. Головними завданнями системи є полегшення процедури подачі візової заявки та перевірки на зовнішніх кордонах, а також підвищення безпеки.
Основні зміни:
• Всі заявники зобов’язані особисто з’являтися в консульство для проходження процедури ідентифікації, а саме, надання своїх біометричних даних: відбитків пальців і цифрового фото. Ця процедура стосується, зокрема, заявок на короткострокові візи. Дані будуть дійсні протягом п’яти років. Виняток – діти молодше 12 років, особи, у яких фізично неможливо взяти відбитки пальців, глави держав, члени національних урядів та їх сім’ї. У представництві ЄС в Україні пояснили, що це необхідно для забезпечення безпеки документів.
• У перший раз після 23 червня заявники повинні будуть особисто з’явитися в консульство (або візовий центр) для надання біометричних даних. Наступні подачі документів на отримання Шенгенської візи протягом п’яти років можуть здійснюватися за допомогою туристичних агентств. Біометричні дані візового заявника збираються та зберігаються лише у консульствах, де їх було отримано, та не можуть бути зібрані комерційними посередниками (наприклад, туристичними агентствами).
• Власники біометричних паспортів, які подаватимуть заявку вперше, також повинні будуть прийти особисто в консульство після 23 червня, щоб подати заявку на отримання короткострокової Шенгенської візи. Існує дві різні не зв’язані між собою системи зберігання біометричних даних. Біометричні паспорти з відбитками пальців власника видають українські органи влади, в той час як Візовою інформаційною системою керують органи влади держав Шенгенської зони. Вони не мають доступ до даних, які зберігаються на чіпах українських біометричних паспортів.
• У разі відмови надати біометричні дані такі заявники не отримають Шенгенську візу. У той же час є категорія громадян, які не зобов’язані надавати біометричні дані: діти молодші 12 років, особи, у яких фізично неможливо взяти відбитки пальців, глави держав, члени національних урядів та їх сім’ї.

2222222 копия копия