индейцы навахо

Подорож Заходом США на авто. Частина 2. Індійці Навахо.

?Перша зустріч з корінним населенням Америки!
В гостях на землі індійців Навахо, Округ Навахо, Аризона.

Кілька цікавих фактів про індійців Навахо:
✅Індійці Навахо – друга за чисельністю група американських племен з населенням близько 250 тис чоловік. На першому місці – Черокі (населення близько 320 тис осіб).
✅Індійцем, відповідно до законодавства США може називати себе людина, бабуся чи дідусь якої були корінним населенням Америки та чиє плем’я проживало на території сучасних Сполучених Штатів.
✅На сьогодні, на території США налічується близько 565 індійських племен, які мають офіціальне визнання від влади. Для отримання такого визнання треба довести, що плем’я незалежно існувало до першого контакту з “неіднійским народом”, мало свій устрій, написану конституцію та певний порядок передачі влади. Федеральне визнання дуже важливе для племені. З набуттям статусу всі контакти з місцевою владою відбуваються на урядовому рівні, а у кореспонденції використовується термін “суверенний народ племені такого-то” (sovereign nation).
✅Індійці Навахо у Аризоні відчувають себе господарями, заробляють гроші за продаж власноруч зроблених прикрас, посуду, сувенірів, отримують податки від продажу пального. Велику частку отримують від продажів квитків від туристичних місць, що розташовані на їх територіях та багато іншого.

 
Вони мають певні привілеї від уряду, як то привілеї на зарахування до університету або коледжу, освіта для представників корінного населення Америки безкоштовна, також вони мають право на формування власного уряду, прийняття та виконання законів (закони штату на них не поширюються), на встановлення податків, стягнення плати за ліцензування від будь-якої діяльності.
Найцікавіше, індійці Навахо домоглися виключення щодо певних законів США, як от, заборони полювання.
 
?Справа в тому, що для виконання більшості культів (релігійних, політичних, побутових) індійцям Навахо потрібне пір’я орла, а у США полювання на орлів під суворою забороною. Цей птах є національним символом країни і зображений на національному гербі Сполучених Штатів. Але, для племен зробили виняток, за умови, що орлине пір’я не буде продаватися/передаватися не індійцю.
 
✅Індійці мають дуже широкі права, заборона лише на оголошення війни та чеканку власної валюти?
Перша частина подорожі тут
#подорож_США #навахо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *