Подорож Заходом США на авто. Гранд Каньйон, Аризона.

Доїхали ми на авто до маленького міста Grand Canyon Village, що розташоване у підніжжі Гранд Каньйону, у штаті Аризона, лишилися на ночівлю, а ранком поїхали вивчати одне з найбільших чудес природи.

Гранд Каньйон США: власні враження та цікаві факти

It’s just amazing! – повторювала я всі п’ять годин, гуляючи по території Гранд Каньйону, що розташований на Заході США у Аризоні.

Майже неможливо передати камерою фотоапарата красу, велич, безмежність та досконалість цього шедевру природи, над яким вона, як віртуозний майстер, ретельно працювала багато років.

За всі свої подорожі я ніколи не бачила нічого настільки ж захоплюючого та вражаючого, не відчувала такої свободи та легкості в думках, як тут.

Мозок відмовлявся охопили масштаби побаченого, і тільки “it’s just amazing”, єдине, що мимоволі вигукувала я виходячи на нову панорамний майданчик.

Кількості кольорів, фактур, вишуканості дизайну та досконалості форм можуть позаздрити найвідоміші світові архітектори.

Трішки цікавих фактів про Гранд Каньйон:

✅Довжина 450 км (приблизно як відстань від Львова до Києва), висота 3500 метрів.

✅ Вік Гранд Каньйону не перевищує 5 – 6 млн років. Вважається, що на протязі цього часу річка Колорадо формувала структуру каньйону, вирізаючи з вапняку, сланцю та пісковиків його сьогоднішній вигляд.

✅На територій Каньйону і зараз проживають представники племені Хавасупаї (пер. люди-синьо-зеленої-води). Добратися до них можна лише гелікоптером.

✅На території Гранд Каньйону, у його нижніх породах, не було знайдено жодного сліду динозавра, адже, в часи їх існування, Каньйон вже існував і складався з твердих порід. Однак, сліди губок та мушель у певній кількості були знайдені археологами, що дало їм підстави вирахувати приблизний вік Каньйону.

✅Для сучасних людей Гранд Каньйон був “відкритий” іспанською експедицією Франсиско Васкеза де Коронадо у 1540 році. У пошуках індійських скарбів, іспанці дійшли до Каньйону, але залишилися тут не довго, через відсутність питної води.

Ідеальні умови для фото! Навіть зі звичайним телефоном ви зможете зняти кадри варті вашої особистої фото колекції або навіть публічної виставки (чому б і ні?)

На Гранд Каньйоні можна не лише погуляти по плато, пофотографувати краєвиди, надихнутися на творчість або зробити гарні селфі, а й випробувати власні фізичні сили.

Endurance trip – Це розваги для туристів на Гранд Каньйоні, які хочуть випробувати себе на витривалість.

Тури є на один день та з ночівлею (до тижня).

На день можна сходити самому, стежка приблизно 2 км, дуже крута, з перепадами висоти та тиску, вздовж стоять попереджувальні таблички та нагадування про воду, комфортне взуття, мати пару друзів, аби було кому допомогти. Тури на день окремо не оплачуються, за вартість вхідного квитка можна сходити на рівень близький до підніжжя.

Тур на ніч, та на тиждень можливий лише з провідником та за окрему плату. Домовлятися треба заздалегідь, брати до уваги погоду та сезон, а також, власні можливості організму (будемо раді допомогти в організації Endurance trip по Гранд Каньйону та розказати про всі нюанси – де зупинитися, як замовити, як дістатися). Туристи, які вчора поверталися з денної прогулянки, виглядали досить напружено та втомлено. Навіть спуск та підйом на кілька десятків метрів, на який я наважилася, адже виглядає все дуже легко, були досить важкими – перехоплювати дихання, трошки паморочилося в голові та дуже хотілося пити. Все ще дуже хочеться спуститися до самого низу але я вагаюся саме через розрядженість повітря. Зарядка телефону, яка в середньому з інтернетом витримує добу, тут закінчувалася за 4 -5 годин без інтернету. Але, судячи з записів у книзі відвідувачів, відчайдух тут багато 🙂 Стежка на фото, для повноти картини)

дорога в горах

Endurance trip path. Гранд Каньйон, Аризона, США

На доріжках стоять позначки, пити воду з електролітами та їсти солене. Зв’язку немає взагалі, ніякого. Тиша, простір, спокій, краса. Насолоджуйтесь

Гранд Каньйон, Аризона, США

Гранд Каньйон, Аризона, США

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Попередня частина подорожі тут

Пошук турів онлайн тут

Підписуйтесь на нашу сторінку у Фейсбуці, щоб не пропустити цікаві пропозиції та акційні тури – FB

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *