Подорож Заходом США на авто: частина 1

Відвідуванням найбільш цікавих та популярних туристичних місць США – Гранд Каньйон, дамба Глен Каньйону, “Підкова” річки Колорадо, озеро Каддо, батьківщина Елвіса Преслі – місто Мемфіс, Теннессі, музей Мартіна Лютера Кінга, кратер Метеориту в Аризоні та історичне шосе 66 я вирішила розпочати туристичний рік. Поки ви чемно відпочивали на свята, ми вивчали нові напрямки. 

Подорожувати ми вирішили на авто, маршрут наш проходив через такі штати: Індіана, Кенттукі, Міссурі, Теннессі, Арканзас, Нью Мексіко, Техас, Арізона. Тривалість – 11 днів.
Якщо ви також, плануєте подорож машиною?, лишаю кілька важливих моментів:
 ✅Більшість подорожі проходить федеральними трасами, їх якість досить висока, швидкісний режим до 75 міль/годину
 
✅Ліві смуги ВИКЛЮЧНО для обгону, швидкість руху там може вище за максимальну на цій ділянці, але лише під час обгону.
 
✅Зупинятися, навіть з включеними аварійними сигналами, на шосе не можна. Кожні 2-4 км є спеціальні “кармани” або зони для з’їзду на узбіччя.
 
✅Interstate 65 та 265 – так позначають шляхи, 65 – це загальнодержавного значення, 265 – між штатами.
 
✅В Америці є кілька типів пального, найбільш популярне на заправках – Дизпаливо – зазвичай ціна світиться зеленим (коштує найдорожче), червона позначка бензин Unleaded – означає звичайну марку, аналог нашого 95-го бензину, надписи поруч з Unleaded Premium/Special/High – означають
що це покращена версія звичайного пального (зазвичай на 20-40 центів дорожче за галон)
заправка США

Unleaded fuel USA

✅Ціна пального у США за галон (2 літри) – приблизно 2.20 долл 
 
✅Подорожувати на авто рекомендую з провізією, купленою заздалегідь. Не завжди на заправках є Food court (зони з продажу готової їжі), частіше, це батончики, чіпси, горішки, іграшки, напої.
 
✅Якщо під час подорожі вам захотілося відпочити, скористуватися вбиральнею, випити кави, заправити авто, орієнтуйтеся на великі сині знаки EXIT з правого боку дороги. Позначки GAS(заправка), FOOD (їжа) та LODGING (готель) зорієнтують що можна буде знайти з*їхавши з траси.
 
✅Користування туалетом на заправках США безкоштовне. Деякі навіть обладнані душовими, пральними машинами та міні кухнями – ці послуги будуть платними. На території біля заправки є зони, в яких ви можете спокійно поспати у авто (якщо втомилися) або поїсти.
‼️ Порада: якщо на заправці відсутні грати на вікнах, та немає куленепробивного скла перед продавцем – це безпечна місцевість. Якщо є вищезазначені захисні засоби – краще пошукайте іншу заправку у 2-4 км.
✅Обов’язково мати з собою GPS, адже часто є “мертві” зони, без покриття. Якщо він вбудований в авто, яким їдете, поцікавтесь, коли в останнє оновлювали базу, адже у США дуже часто змінюють шляхи, ремонтують, роблять об’їзні дороги на певний період, отже, якщо ваш пристрій не “бачить” іншої дороги, а головна закрита на ремонт, ви можете довго блукати в пошуках з’їзду, повороту, нового шляху. Якщо GPS немає, можна користуватися гуглом, але подбайте про провайдера з гарним покриттям. Моя рекомендація – Verizon. Вони найдорожчі за вартістю у США, але це виправдано у кризових ситуаціях.
 
✅Під час подорожі можуть бути платні мости або дороги. Про це вас повідомить надпис “TOLL”. Майте наготові дрібні гроші – від 1.50 до 6 долл може бути плата за проїзд за авто. Сплатити можна кредиткою та готівкою.

Таким чином, відстань від Індіани до Техасу, ми подолали за 12 годин.
Отже, перша зупинка подорожі Заходом США на авто – Техас.
Навіть якщо б на в’їзді не було географічної позначки, це цілком очевидно. Безкраї ранчо, чорні бики та перекотиполе за вікном, що по неволі починаєш виглядати Клінта Іствуда на коні та чуєш характерну музику американських вестернів “за кадром”. Все по справжньому, масштабно, незвично, цікаво ?
На фото, маленькі Техаські ФОПи добувають нафту на подвір’ї 
Більше фото та відео на нашій сторінці у ФБ —–> тут
Продовження подорожі тут
Знайти тур самостійно можна на нашому сайті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *