Подорож США на авто. Horseshoe bend Каньйон підкова

Англійською Horseshoe bend (Каньйон підкова, Хорсшу-Бенд) природний вигин річки Колорадо в скелях на території національного парку Глен Каньйон.

На відміну від Гранд Каньйону, цю перлину Аризони знають не всі.

Від містечка Пейдж – приблизно 8 км по шосе 89, слідуючи вказівникам, і ви на місці. Паркуєте авто на спеціально відведеному майданчику та йдете пішки 800 метрів. Дорога піщана на кам’яниста, краще мати гарне трекове взуття.

Колись, вся ця територія була цільним плато, але згодом, через природні процеси ерозії, з’явилися цікаві ландшафти. Як така краса з’явилася достеменно не відомо. Але згідно з однією з теорій, за кілька тисяч років ріка Колорадо, подібно до наждачного паперу, міліметр за міліметром розширювала свій простір. Наразі, цей процес іде досить повільно, приблизно 0.25 мм в рік, адже річка досягла найтвердіших порід, і ерозії відбуваються уповільнено. Всього півтора кілометра прогулянки, і ви можете дістатися краю “підкови” і вже звідти насолоджуватися різними шарами каменів, що утворювались один над одним кілька мільйонів років. Найцікавіший з цих шарів – так званий “піщаник навахо”. Цей піщаник складається із цементованого піску з піщаного моря (вік якого біля 200 млн років), найбільшої системи піщаних Дюн у Північній Америці. Друг унікальність цього шару – петрогліфи (наскальні малюнки) – які були залишені племенами анасазі та пуеблоанцями, які збереглися на стінах Хорсешу-Бенд у річки.  

Horseshoe bend Каньйон підкова Хорсшу-Бенд

 

Потік відвідувачів майже такий, як на Гранд Каньйоні. Найбільша концентрація фотографів та відеоблогерів тут на заході сонця, коли Horseshoue bend виглядає фантастично у червоно-жовтих променях сонця. Ідеальні декорації для кіноіндустрії! Недарма, культовий фільм “Планета мавп” знімали саме тут.

Horseshoe bend Каньйон підкова Хорсшу-Бенд

Висота оглядового майданчику Horseshoe bend (Каньйон підкова Хорсшу-Бенд ) – 1300 метрів над рівнем моря.
Вартість квитка для авто – 10 доларів

Якщо подорожуєте пішки – вхід безкоштовний

Я дуже хотіла відвідати цей природній шедевр і запланувала поїздку заздалегідь. І ви, при нагоді, обов’язково зупиніться на шляху до дамби, помилуватися цією красою. А поки що, ось кілька фото, для першого знайомства 😍

Horseshoe bend Каньйон підкова Хорсшу-Бенд

Horseshoe bend Каньйон підкова Хорсшу-Бенд

Попередня частина подорожі ТУТ

Підписуйтесь на нашу сторінку у Фейсбуці, щоб не пропустити цікаві пропозиції та акційні тури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *