Ресторан "Східний Експрес"

Цікаві факти з усього світу: “Східний Експрес”

Східний Експрес” – символ справжньої розкоші та королівських подорожей – один з найстаріших залізничних потягів світу.

Пасажирами потягу ” Східний експрес ” в свій час були найвидатніші та найзаможніші люди – Мустафа Кемаль Ататюрк, Єлизавета II, Шарль де Голль, Микита Хрущев, Марлен Дітрих, Мата Харі, Жан Маре, Агата Крісті, Жюль Верн, Франц Йосиф I, король Бельгії Леопольд II та інші.

Ресторан "Східний Експрес""Східний експрес"   "Східний Експрес" дрес-код

  1. 05 Червня 1883 року Express d’Orient (Східний Експрес) вперше відправився з Парижу (Східний вокзал) до Константинополя (зараз Стамбул). Але “офіційне відкриття” маршруту відбулося 04 Жовтня того ж року, у присутності представників залізничної компанії, журналістів, офіційних осіб держави.
  2. Загальний час в дорозі для пасажирів склав 81 годину і 40 хв.
  3. Девіз компанії власників “Східного Експресу” звучав як “Комфорт понад усе”. Саме тому в інтер’єрах салонів купе було використано генуезський оксамит, гірський кришталь та червоне дерево, а пасажири під час подорожі могли користуватися холодною і гарячою водою.
  4. В ресторані експресу подавалися блюда найвищої якості  з вишуканим сервуванням адже на кухні працював шеф-повар паризького готелю Ritz.
  5. Зберігаючи традиції, меню ресторану, і зараз складається зі страв, які входили до нього з 1883 року.
  6. Вартість квитка на одного пасажира наприкінці 19 ст становила 1800 євро у сучасному еквіваленті. Вартість квитка на “Східний Експрес” у 2021 становить від $21 тис. 
  7. “Східний Експрес” зажди відходив і приходив до пункту призначення вчасно, окрім одного разу взимку 1929 року, коли через заметіль потяг застряг у горах на території Туреччини і пасажири чекали 5 днів без їжі. Тоді двое пасажирів відправилися на полювання і на вечерю у ресторані подали вовче м’ясо. Цей епізод надихнув Агату Крісті на сюжет її відомого детективу “Вбивство у Східному Експресі”
  8. “Східний Експрес” фігурує у 5 відомих літературних творах та 13 відомих кінострічок.
  9. Вагони потяга не мають звичної нам нумерації, вони позначені латинськими літерами. Купе так само не має номеру, замість нього буде табличка з іменем пасажира на дверях.
  10. Офіційно у “Східному Експресі”  заборонено з’являтися у джинсах, а у ресторані під час вечері діє певний дрес-код: вечірні сукні та туфлі на підборах для дам та смокінги і краватки – метелики для чоловіків.

 

Відвідайте нашу сторінку з пошук турів та оберіть зручну дату виліту.

Ми також пропонуємо авторські тури до Франції та Стамбулу з унікальною програмою, яка буде розроблена під ваші побажання.

Питання щодо замовлення туру присилайте у месенжері Фейсбуці або прямо на вайбер. 

Читайте більше Цікавих фактів з усього світу про інші міста і країни, а також вигідні пропозиції на гарячі тури завжди на нашій сторінці у Фейсбуці.   Підпишіться, щоб не пропустити тур вашої мрії!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *