банкнота один долар, долар США банкнота, факти про долар, купюра долар розшифровка

Цікаві факти з усього світу: купюра 1 долар США

 1. Американский долар – найпопулярніша валюта у світі, а купюра 1 долар США до 2008 року була найпопулярнышою банкнотою у світі. З 2008 року її місце зайняла банкнота у $100.
 2. Середній час перебування в побуті купюри складає близько 70 місяців
 3. Перша банкнота у 1 долар була випущена у 1862 році під час президентства Авраама Лінкольна в період Громадянської війни
 4. Відомий знак $ з’явився, коли іспанці вивозили золото і срібло з американських колоній в литих брусках, вони ставили на них знак S (по початковій букві країни – Spain). Після прибуття злитків в Іспанію на них наносили вертикальну риску, а при відправці в колонії – ще одну.

 5. Назва “Долар” походить від слова Йоахимсталер – назви монети XVI століття, яку чеканили біля срібної шахти в Йоахимстале, на території сучасної Чехії. Невдовзі його скоротили до “талера”, а данці переробили в “далер”. Згодом англійці змінили його вимова на більш співзвучний їм “долар”1 долар США, банкнота 1 долар США
 6. На аверсі купюри в центрі зображений портрет Вашингтона, Виконання за технологією глибокого друку
 7. Праворуч від портрета Дж. Вашингтона зображена печатка міністерства фінансів США. На цій печатці поміщені ваги, що символізують правосуддя.
 8. Станом на 2018 рік було випущено понад 2.7 млрд купюр 1 долар США.
 9. На реверсі банкноти з боків зображені дві сторони Великої печатки США (зліва – піраміда, справа – двуглавий орлан).
 10. Сучасний дизайн зворотного зображення однодоларової банкноти був затверджений ще Франкліном Рузвельтом у 1935 році. У цьому ж виді, з незначними змінами, він існує дотепер.
 11. На лицьовій стороні печаті та в правій стороні купюри 1 долар США зображені білоголовий орлан, який є національним символом країни. В одній лапі він тримає 13 стріл, а в іншій оливкову гілку, що символізують те, що Сполучені Штати Америки «хочуть миру, але завжди готові до війни». Оливкова гілка традиційно зображена з 13 листям і 13 оливками. Голова орла повернута в бік оливкової гілки, що означає більшу перевагу світу, а не війні.
 12. Над головою орла розташовані 13 зірок у блакитній хмарі. Зірки розташовані в рядках 1-4-3-4-1, формуючи шестикутну зірку Давида. На грудях в орла щит з 13 червоними й білими смугами.
 13. У лівій стороні банкноти зображена незавершена піраміда, вершину якої вінчає око в трикутнику. Вона складається з тринадцяти рівнів, традиційно символізуючи 13 штатів, що спочатку входили до складу США.
 14. Око на вершині піраміди означає «Око Провидіння».
 15. Напис «Annuit Cœptis» означає «наші починання благословенні»
 16. Фраза розташована на сувої під пірамідою говорить «Novus Ordo Seclorum» — «Новий порядок століть».
 17. Банкнота містить багато елементів з числом 13. Це тому, що на момент затвердження даного символу (1776 рік), тільки що утворені Сполучені Штати Америки складалися з 13 штатів.
 18. Папір на якому друкують долар складається на 25%з льону і на 75% з бавовни

Відвідайте нашу сторінку з пошук турів та оберіть зручну дату виліту.

Ми також пропонуємо авторські тури та екскурсійні тури з унікальною програмою, яка буде розроблена під ваші побажання.

Питання щодо замовлення туру присилайте у месенжері Фейсбуці або прямо на вайбер. 

Читайте більше Цікавих фактів з усього світу про інші міста і країни, а також вигідні пропозиції на гарячі тури завжди на нашій сторінці у Фейсбуці.   Підпишіться, щоб не пропустити тур вашої мрії!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *