Єгипетські піраміди

Цікаві факти з усього світу: Єгипетські піраміди

Єгипетські піраміди – найстаріші споруди у світі, і єдині, із 7 див світу, що збереглися до наших днів!
 
1. Найдавніша з Єгипетських пірамід була побудована як усипальниця для фараона Джосера в XXVII столітті до н.е. Їй вже близько 4700 років.
 
2. У Стародавньому Єгипті налічується 138 пірамід, але більшість з них зазнали значних пошкоджень.

 
3. Піраміди Гізи побудовані таким чином, що їх розташування збігається з сузір’ям Пояса Оріона, яким його видно з Землі.Єгипетські піраміди
 
4.Велика піраміда Гізи (піраміда Хеопса) була найвищою будова на Землі протягом більш ніж 3000 років. На момент споруди її висота досягала 146,6 м (зараз 138,75м).
 
5. Склепи єгипетських фараонів знаходяться не всередині пірамід, як багато хто помилково вважає, а недалеко від них, в Долині Царів.
 
6. При будівництві пірамід єгиптяни активно використовували принцип золотого перетину, хоча він був відкритий набагато пізніше в Стародавній Греції. Багато єгиптологів вважають, що вони користувалися золотим перетином інтуїтивно.
 
7. Всі єгипетські піраміди оснащувалися пастками, покликаними захистити гробниці від розграбування.
 
8. Всупереч популярному міфу, з космосу, тобто з навколоземної орбіти, єгипетські піраміди неозброєним поглядом розгледіти неможливо, вони для цього занадто малі.
 
9. Деякі люди вірять, що насправді будували піраміди якісь позаземні цивілізації. Але не існує жодного підтвердження такої теорії.
 
10. Грань всіх пірамід вигнута на 100 см. Це зроблено для того, щоб кожна піраміда могла поглинати і накопичувати енергію сонця.
 
11. Піраміда Хеопса складається приблизно з 2,3 млн ідеально рівних блоків.
 

12. Спочатку Єгипетські піраміди були покриті облицювальними каменями з добре відполірованого білого вапняку. Ці камені відбивали світло сонця і змушували піраміди сяяти, як дорогоцінні камені.

 
13. Дві найбільші піраміди, Хеопса і Хефрена, будувалися в два етапи. Будівництво їх зупинялося на тривалий термін, після чого було відновлено. Чому – ніхто не знає.
 
14. Кількість робочих, залучених в будівництво пірамід, определается як мінімум в 100 тисяч чоловік.
 
15. Кожна грань кожної єгипетської піраміди звернена строго до однієї зі сторін світла.
 
16. Довжина граней піраміди Хеопса біля підніжжя різниться менш ніж на 5 см. І це при довжині в 250 м кожна!
 
17. Піраміда Снофру, вона ж Ламана, відрізняється від всіх інших нестандартної формою. Історики вважають, що кут нахилу її стін змінили вже в процесі будівництва, коли фараон раптово помер, і будівництво потрібно було завершити в найкоротші терміни.
 
18. Підземні приміщення напівзруйнованої піраміди фараона Сенусерта I, як і деяких інших, досі не досліджені, тому що вони заповнені водою.
 
19. У деяких єгипетських пірамід, які були усипальнями фараонів, поблизу є менші за розміром піраміди-супутники, призначені для їх дружин і інших родичів.Єгипетські піраміди
 
20.Периметр піраміди Хеопса, розділений на її подвійну висоту (початкову, а не поточну), дає точне число Пі, що має величезне значення в математиці.
 
21. На вершинах більшості єгипетських пірамід будівельники встановлювали пірамідіон, камінь пірамідальної форми, покритий написами і іноді позолочений. Кут нахилу граней кожного пірамідіон точно відповідає куту нахилу стін піраміди, на вершині якої він встановлювався.
 
🎥: Salem Zaxoo  
 
Вартість екскурсії на Єгипетські піраміди у 2021 році:
 
авіатур на піраміди з Шарм Ель Шейха – від 160 долл/особу
автобусний тур із Шарм Ель Шейха на піраміди – від 40 долл/особу
 
Автобусний тур із Хургади на піраміди – від 40$ за особу
 
 

Відвідайте нашу сторінку з пошук турів та оберіть зручну дату виліту.

Ми також пропонуємо авторські тури та круїзи по Нілу, екскурсійні тури з унікальною програмою, яка буде розроблена під ваші побажання.

Питання щодо замовлення туру до Єгипту присилайте у месенжері Фейсбуці або прямо на вайбер. 

Читайте більше Цікавих фактів з усього світу про інші міста і країни, а також вигідні пропозиції на гарячі тури завжди на нашій сторінці у Фейсбуці.   Підпишіться, щоб не пропустити тур вашої мрії!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *