У Туреччину з ID-карткою

1 Червня 2017 року перші українці відвідали Туреччину з ID – картками. Це стало можливим після підписання 14 березня 2017 року угоди між урядами України та Туреччини, згідно з якою, громадяни обох країн можуть подорожувати за внутрішніми паспортами. Але, внутрішнім паспортом за яким громадянин України може перебувати у Туреччині має бути паспорт нового зразка, ID-картка.

Особливістю нового паспорта буде вмонтований у пластик спеціальний чип, який буде містити відбитки пальців свого власника та інформацію про особу (прізвище, ім’я, дата народження та ін) не лише українською мовою, а й латиницею. Саме це дасть змогу громадянину бути ідентифікованим системою контролю у аеропорту. Максимальний термін дозволений для перебування на території Туреччини за ID-карткою становитиме 90 днів. На термін перебування, що перевищує 90 днів, як і раніше, необхідно буде відкривати візу відповідного типу (учбова, робоча).

Наразі, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України, паспорти  у вигляді ID- картки видають лише у таких випадках: особам, по досягненню ними повноліття, якщо паспорт загубили, або він був суттєво пошкоджений, коли треба змінити прізвище (одруження, розлучення, всиновлення), коли необхідно вклеїти нову фотокартку по досягненню 25-ти та 45-ти річчя. Зробити пластиковий документ всім охочим наразі неможливо через відсутність коштів на це у бюджеті.

Нагадаємо: Між Україною та Туреччиною з 2012 року діє угода, яка передбачає, що громадяни країн можуть без віз перебувати на території іншої держави до 30 днів, пізніше, цей термін було подовжено до 90 днів. Фахівці пов’язують ініціативи Туреччини щодо спрощення перетину кордону для громадян України зі зменшенням туристичного потоку з Росії та збільшенням частки українських відпочивальників на турецьких курортах.

Як раніше інформував посол України у Туреччині Андрій Сібіга, у 2016 році Туреччину відвідала рекордна кількість українців – більше 1 мільйона. Таким чином, Україна наразі на 5-му місці серед країн, громадяни яких відвідують Туреччину найчастіше. Головними причинами популярності турецьких курортів серед українців є їх невелика (навіть у порівнянні з вітчизняними курортами) вартість турів, відсутність можливості відпочивати у Криму, високий рівень комфорту та транспортна доступність (майже з усіх обласних центрів України були організовані чартерні рейси до Анталії або трансфери під них).

Сезон літо – 2017 року також відзначається сплеском попиту на відпочинок у Туреччині на ВСЕ ВКЛЮЧЕНО. Тури у Кемер, Бодрум та Мармаріс стали хітом продажів на етапі раннього бронювання. Незважаючи на високий попит, готелі Туреччини все ще мають вакантні номери, а тури до цих готелів ви можете подивитися на нашому сайті у таблиці пошуку, або замовити тур, скориставшись формою замовлення на головній сторінці, або знайти гарячий тур до Туреччини.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *