Звідки пішла традиція прикрашати ялинку

різдвяна зіркаТрадиція прикрашати ялинку на Новий рік та Різдво має довгу історію. Вважається, що першими наряджати ялинку на Різдво почали німці у Середні віки, а вже звідти, ця традиція прийшла до решти країн Європи та Світу. Але існують теорії, що традиція прикрашання дерева до Різдва прийшла з часів давнього християнства та згадується у Біблії, але прямих свідчень про прикрашання ялинки на Різдво немає. Проте є запис, як народ вітав Вхід Ісуса Христа до Єрусалима із пальмовими гілками, які тоді вважалися символом перемоги та у християнстві інтерпретувалися як перемога над смертю. У наш час і досі багато країн з теплим кліматом наряджають пальмові дерева на свята, а ті, де за кліматичних умов пальми не ростуть, у якості різдвяного дерева використовують ялинки.

У Німеччині і нині існує легенда про Святого Боніфація, за якою, він зрубав священного дуба Одина, щоб показати безсилля германських язичницьких богів, а у розколі пня виросла молода ялиця, на виконання його пророцтва “ялиця Християнства виросте на коренях зрубленого дуба язичництва”.

Формування сучасного різдвяного ритуалу відносять до пізнього Середньовіччя, коли у германських народів, переконані вчені, існувала традиція ходити на Новий рік у ліс, там наряджати найбільшу та найгарнішу ялинками (переважно печивом, кольоровими клаптиками тканини та свічками), навколо неї спочатку співали, а потім проводили різні обряди- на врожайний рік, щоб не було посухи, добробут в родині, та інші. З часом, деревца почали зрубувати на Новий рік, приносити в дім та ставити на стіл, або напроти вікна, наряджати цукерками та солодощами. Після хрещення германських народів, цей звичай лишився та набув християнського смислу, а прикрашені ялинки, стали невід’ємною частиною Святвечора.

Різдвяна ялинка називається у німців “Різдвяним деревом” Weihnachtsbaum або “Христовим деревом” Christbaum, а традицію з прикрашанням пов’язують з легендою про неймовірне цвітіння та плодоношення дерев у Різдвіну ніч. На підтвердження цієї легенди наводять приклад головної ялинкової прикраси майже у всіх народів, які святкують Різдво – Віфлеємської зірки, яка теплим світлом наповнює різдвяну ніч та нагадує про події тієї ночі, яка наповнила серця людей вірою та прощенням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *